WYCIECZKA KLASY VII A DO OŚRODKA JEŹDZIECKIEGO FOLWARK WODYNIE

14.10.2023

W październiku klasa VII a z opiekunami uczestniczyła w zajęciach w Ośrodku Jeździeckim Folwark Wodynie. Najpierw uczniowie obcowali z końmi na pastwisku, podziwiali ich piękno w naturalnym otoczeniu przyrody. Konie bardzo życzliwe i spokojne podchodziły do młodzieży, co sprawiło wiele radości. Następnie uczennice z naszej klasy przyprowadziły z pastwiska konie do stajni. Zaangażowały pozostałych uczniów i wspólnie przygotowały konie do jazdy.
Młodzież doświadczyła, w jaki sposób o nie dbać, czesać, czyścić kopyta i osiodłać. Dowiedziała się czym karmić te piękne zwierzęta, by utrzymywać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Po osiodłaniu koni każdy z uczniów pod okiem instruktora mógł skorzystać z jazdy konnej. Dziewczęta niezwykle zaangażowały się przekazując koleżankom i kolegom z klasy ważne wskazówki w początkowych jazdach.
Dodatkową atrakcją była prezentacja umiejętności jeździeckich czterech uczennic z naszej klasy, natomiast dwie z nich wykonały profesjonalny pokaz skoków konno przez przeszkody. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności jeździeckich dziewcząt, miłości i pasji, którą nam przekazały.
Dopełnieniem wycieczki było ognisko z kiełbaskami, nie zabrakło rekreacyjnych zabaw z piłką i skoków na hobby horsach. Był to dzień pełen emocji, nowych doświadczeń i wspaniałych wrażeń.