Witamy wszystkich na naszej stronie! 26 września 2018. imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
° Zajęcia i występy taneczne

Zespół taneczny

ZESPÓŁ TANECZNY

Muzyka jest niewidzialnym tańcem ,
   a taniec niesłyszalną muzyką”

Jan Paweł II

Zespół Taneczny przy Zespole Oświatowym w Stoczku Łukowskim powstał w 2007 roku. Od tego roku uczniowie mają możliwość doskonalenia swych talentów i pasji w ramach zajęć pozalekcyjnych. Powstałe choreografie taneczne uświetniają wiele szkolnych oraz lokalnych imprez i uroczystości. Od czasu powstania zespołu zostały zakupione stroje do tańca narodowego, ludowego i towarzyskiego. Natomiast grupa cheerleaderek otrzymała pompony.

Obecnie zespół reprezentowany jest przez cztery grupy taneczne:
"    Starsza grupa taneczna "RYTM" (uczniowie klas gimnazjalnych)
"    Młodsza grupa taneczna "RYTMIK" (uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej)
"    Najmłodsza grupa taneczna "PIRUECIK" (uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej)
"    Grupa cheerleaderek "SMERFETKI" (uczennice kl. IV-VI szkoły podstawowej)

Od roku szkolnego 2010/2011 opiekunem Zespołu Tanecznego jest p. Aneta Gac. Wcześniej grupami tanecznymi opiekowały się p. Grażyna Mazurek i p. Dorota Oleszczuk. Od 2014 roku opiekę nad najmłodszą grupa taneczną sprawuje p. Kinga Moreń.

Program zajęć obejmuje:
"    rytmikę
"    polskie tańce narodowe i tańce różnych narodów
"    tańce ludowe i regionalne
"    tańce towarzyskie
"    tańce nowoczesne
"    taniec sportowy i cheerleading

Taniec zaspokaja potrzebę ruchu i tworzenia. Taniec w grupie rozwija umiejętność współpracy, stwarza możliwość wzajemnej pomocy, daje poczucie radości z osiągniętego wspólnie rezultatu. Pomaga w pokonywaniu nieśmiałości, wyzwala postawę kreatywności oraz otwiera na twórcze poszukiwania. Jeśli ruch jest przyjemnością, kształtuje w młodym człowieku systematyczność, odpowiedzialność, wiarę we własne możliwości i wytrzymałość w dążeniu do celu.

TWOJĄ PASJĄ JEST TANIEC?

DOŁĄCZ DO NAS!!!