Witamy wszystkich na naszej stronie! 26 września 2018. imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Opieką logopedyczną objęte są dzieci z klas I-II szkoły podstawowej. Zajęcia prowadzone są w grupach kilkuosobowych. Uczęszczają na nie uczniowie, u których zdiagnozowano trudności w komunikowaniu się z otoczeniem spowodowane zaburzeniami artykulacji, niepłynnością mówienia, opóźnionym rozwojem mowy. Terapia nie polega na samym przychodzeniu dziecka na zajęcia logopedyczne, ważne jest dokładne i systematyczne wykonywanie ćwiczeń w domu według zaleceń podanych w zeszycie. Ćwiczenia mogą być prowadzone przy rodzicu, aby mógł pracować z dzieckiem w domu, ponieważ efektywność terapii logopedycznej w dużej mierze zależy od systematycznej współpracy z rodzicami dziecka.

Celem terapii logopedycznej jest:

- usuwanie zaburzeń mowy,

- wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy,

- doskonalenie sprawności językowej.

Podczas zajęć:

- prowadzone są ćwiczenia: usprawniające narządy mowy, oddechowe, słuchowe, fonacyjne, artykulacyjne,

- wzbogacany jest zasób słownictwa biernego i czynnego dziecka,

- doskonalona umiejętność wypowiadania się i czytania,

- wykorzystywane są metody tradycyjne oraz logopedyczne programy komputerowe i programy edukacyjne.

<<   Wrzesień   >>